Beauty and happy | Klinika Medycyny Estetycznej

Kwas hialuronowy (HA)

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego ciała, a najwięcej znajduje się go w skórze. Wraz z kolagenem i elastyną, odpowiada za młody wygląd, jędrność, elastyczność, dobre nawilżenie i brak zmarszczek. Niestety z wiekiem ilość naszego kwasu hialuronowego w skórze spada, przez co rysy twarzy stają się mniej wyraziste, gęstość skóry na twarzy i ciele znacząco spada.
Możemy temu zaradzić, uzupełniając brakujący kwas hialuronowy zabiegami medycyny estetycznej. Ponieważ Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania 40-krotną ilość cząsteczek wody na 1-ną cząsteczkę HA, jest idealnym rozwiązaniem jako nawilżacz, wypełniacz ubytków i biostymulator produkcji nowego, autonomicznego kolagenu i elastyny w skórze.

Do czego używamy? Kto wykonuje i ile trwa zabieg?

W medycynie estetycznej używamy go do likwidacji zmarszczek twarzy i ciała, do wypełniania ubytków tkanek miękkich np. likwidacji doliny łez, oraz do modelowania/ powiększania obszarów twarzy lub ciała, które wymagają poprawy kształtu, lub likwidacji asymetrii np. modelowanie wierzchołka nosa, modelowanie policzków, powiększanie/ modelowanie ust itp.
Zabieg z HA wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej, który indywidualnie dobiera odpowiedni preparat do potrzeb pacjenta. Przed zabiegiem zawsze jest przeprowadzana konsultacja, gdzie są omawiane możliwe rezultaty, przeciwskazania i zalecenia po zabiegowe.
Czas trwania zabiegu to około 30-stu minut do godziny (w zależności od rodzaju, gęstości, ilości i miejsc podania preparatu). Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Częstotliwość i ilość zabiegów z HA jest ustalana wspólnie z lekarzem, i zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta, oraz rodzaju użytego do zabiegu preparatu.
powiększanie ust kraków

Efekty zabiegu

Efekty zabiegów są widoczne natychmiast, ale mogą się zmieniać z czasem i są uzależnione również od nawodnienia organizmu. Zwykle rezultat zabiegu lub serii zabiegów utrzymuje się od 6-12 miesięcy (w zależności od użytego preparatu, diety, metabolizmu, przebytych chorób i stanów zapalnych w organizmie pacjenta).

Zabieg z kwasem hialuronowym wygląda następująco:

1. Skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana.
2. Następnie na skórę nakładamy krem ze znieczuleniem aby zmniejszyć dyskomfort lub ewentualny ból podczas zabiegu
3. Lekarz przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą lub za pomocą kaniuli, wprowadza preparat z kwasem hialuronowym pod skórę. Istnieją ściśle określone protokoły zabiegowe dotyczące miejsc i głębokości wprowadzenia preparatu do tkanek, oraz gęstości preparatów z kwasem hialuronowym, w zależności od efektów jakie chcemy osiągnąć. Jeśli zabieg ma wypełnić braki tkankowe, stosuje się preparaty gęste, z mocno usieciowanym kwasem hialuronowym. Po wyjęciu igły lub kaniuli, lekarz modeluje i układa preparat tak, aby idealnie „ułożył” się w tkance którą uzupełnia. Jeśli zabieg ma nawilżyć, zlikwidować drobne zmarszczki, lub stymulować tworzenie się nowego kolagenu w skórze, stosuje się bardziej płynne preparaty z AH. Lekarz ostrzyknie obszar zabiegowy bez modelowania preparatu (wykona tzw. mezoterapię igłową).
4. Po zabiegu, lekarz dodatkowo dezynfekuje skórę preparatem bez alkoholu.

Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym:

Przeciwwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym:

Zalecenia po zabiegu z kwasem hialuronowym: